Вивчаємо захоплюючий світ рослин

Щороку 18 травня увесь світ відзначає Міжнародний День рослин. Завдяки цьому глобальному святу сподіваємося посіяти в суспільстві насіння обізнаності, яке проросте у розуміння виняткової важливості науки про рослини для вирішення проблем сьогодення та викликів майбутнього на Землі, що стосуються соціально-економічного розвитку і захисту довкілля.
Біорізноманіття – це різноманіття рослин Землі на всіх рівнях організації живого. Вони відіграють важливу роль у всіх екосистемах. Не тільки в тих, які є „природними”, наприклад, в національних парках або природних заповідниках, але також і в тих, які були створені та керуються людиною.
Саме у найпрекраснішу пору року, коли сама природа надихає на осягнення краси й величі рослин, педагоги Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді провели цікавий екозахід до Міжнародного дня рослин з юннатами та дітками вимушених переселенців на базі Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва і екоцентру. Цікавою інформацією про різноманітність рослин поділилася завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи Ольга Величканич. Вона підготувала маленьким глядачам презентацію „Рослини навколо нас”.
Різноманітними та захоплюючими були завдання, запропоновані дітям Оксаною Стрічко, методисткою відділу екології та природоохоронної роботи. Під час їх виконання діти отримали чудову можливість ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття рослин та усвідомити відповідальність кожної людини за збереження цієї дорогоцінної спадщини.

Юні природоохоронці навипередки виконували поставлені перед ними завдання, а саме: грали в ігри „Правильно закінчи речення”, „Анаграма”, „Посортуй рослини по групах”, „Що зайве”, „Лікарські рослини екоцентру”. Також учасники заходу мали можливість визначати рослини, їх плоди та листки, за запахом та на смак. Визначити найуважнішого ботаніка допомогло виконання завдання „Визначаємо рослини екоцентру за листками”. Бажання дітей бути першими так і читалося на їх весело-збентежених обличчях, тому дух здорового суперництва і дружби супроводжував учасників протягом усього заходу.

Діти із задоволенням кожного разу чекають на екозаняття, сподіваючись дізнатися багато нового і продемонструвати свої знання. Сподіваємося, що і цей захід запам’ятається їм надовго, і юні природоохоронці вкотре замисляться про необхідність дбати та берегти природу рідного краю, і рослини зокрема.
Лише в гармонії з природою людина відчуває себе щасливою. Бережімо природу, частинкою якої ми є!
Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи;
Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницької роботи.
Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба ІERS.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: