ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Вода – колиска життя

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Біологічне різноманіття Карпат вражає. Тут зосереджені численні види рослин і  тварин, домом яких є переважно ліс. Але жоден живий організм не зміг би вижити без води.

Як відомо, вода відіграє у природі надзвичайно важливу роль. Вона має велике значення для життя рослин, тварин і людей. Хоча водою покрито 70 відсотків поверхні землі, лише 2,5 відсотка з неї є прісною, тобто придатною для пиття. Деякі науковці стверджують, що нестача питної води може стати однією зі складних проблем людства вже в найближчі десятиліття.

Про воду, як важливий елемент для всього живого, а також про водойми, ліс і людей йшла мова під час еколого-освітнього заходу з дітьми мікрорайону Товчка, що знаходиться у Синевирській територіальній громаді Хустського району Закарпатської області.

Школярі дізналися чимало цікавого про водойми національного природного парку «Синевир», їх значення і цінність. На цій території зосереджені численні дрібні річки, а також озера і болота. Усі вони є середовищем існування багатьох видів рослин і тварин, тут народжується потомство, тож водно-болотні угіддя можна назвати колискою життя.

Немає жодного організму, який би міг жити без води. У водному середовищі відбуваються усі процеси травлення і засвоєння їжі у людей і тварин. Рослинам вода допомагає розчиняти поживні речовини у ґрунті, а її відсутність веде до загибелі.

Проте мудрість Творця неперевершена. Він подбав про кругообіг води у природі. Як це відбувається діти намагалися зрозуміти за допомогою вправи. Це дійсно дивовижний процес, коли вода випаровується з поверхні, піднімається над землею, а потім знову повертаються вниз у вигляді опадів.

Оскільки вода відіграє таку важливу роль, то кожен з нас має бути відповідальним за цей неймовірний дар, не допускаючи забруднення водойм. Ця теза стала своєрідним підсумком еколого-освітнього заходу, кожен з учасників якого отримав у подарунок природоохоронну розмальовку «Як робить Мар’яночка?».

Захід відбувся в рамках проекту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій та НПП “Синевир” у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABUBundesverband, NABUInternational) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (AuswärtigesAmt, AA_Kultur).
#CivilSocietyCooperation

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».