ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Ми родом із Закарпаття!

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Ми родом із Закарпаття! Під таким гаслом 4 квітня пройшло заняття з юннатами екоцентру. Юні натуралісти є справжніми патріотами свого краю і України. Чудове хобі, яке об’єднує педагогів і юннатів екоцентру – мандри Срібною Землею, вивчення рослинного і тваринного світу, охорона природи рідного краю.

Під час заняття діти закріпили знання про перлини рідного краю, якими пишається кожен закарпатець і поглянути на які приїздять туристи не лише з різних куточків нашої славної України, а й з-за кордону!  Вслухаймося в ці поетичні рядки, які змальовують наш чудовий край.

Палюче сонце, холодні тумани,
Каміння, що звикло лежати віками.
Красиві, стрункі гуцулки-смереки,
Гніздо на даху, що звили лелеки.
Вечірня роса, і вранішні роси,
На полонині – осінні покоси.
Вершина Говерли ховається в хмарі,
Вівці до купи зібрались в отарі.
Дощ і веселка, хлопці й дівчата,
З дерев`яного бруса батьківська хата.
Гірська сосна, ожина, чорниці,
Джерельна вода, холодніша од криці.
Гуцульські пісні і гуляння народні,
Багаті Карпати  на чари природні.

Закарпатська область – найзахідніша область нашої країни. Єдина з областей, що межує із 4 державами (Польщею, Словаччиною, Угорщиною і Румунією) і єдина, що граничить зі Словаччиною й Угорщиною.

Більшість території краю займають гори. Найвищою точкою Закарпаття і всієї України є вершина Говерла – 2061 м.

Найдовша річка Закарпаття –Тиса. Довжина її становить 997 км, а в межах нашого краю – 223 км. Крім Тиси протікають річки Уж, Латориця, Боржава, Ріка, Теребля, Тересва.

Найбільше озеро Закарпаття – Синевир (Морське око), утворене 10 тисяч років тому, глибиною 27 м.

«Долина Нарцисів» – унікальний ботанічний об’єкт, в якому охороняється найбільший у Середній Європі осередок нарцису вузьколистого, занесеного до Червоної книги України.

У Карпатах є багато мальовничих куточків. Одними з таких місць є водоспади (Шипіт, Воєводин, Скакало, Труфанецький, Ялинецький, Гукливий).

Соляні шахти в Солотвино – сюди їздили відпочивати і лікуватися люди із захворюванням дихальних систем. Тепер шахти заповнені водою, а люди відпочивають на солоних озерах.

Наш край багатий на бальнеологічні ресурси (мінеральні та термальні води, ропи), що сприяє розвитку туризму, як внутрішнього, так і міжнародного.

Найдовша липова алея в Європі. Розташована на правому березі р. Уж в Ужгороді, висаджена у 1928 році чеськими ботаніками. Довжина – понад 2 км.

Ще однією перлиною нашого краю є середньовічні замки, яких нараховується 12. До сьогодні збереглися Ужгородський та Мукачівський, на базі яких працюють краєзнавчі музеї. Інші, як от Невицький, Середнянський, Хустський – в руїнах і залишках.

Трембіта – унікальний український музичний інструмент. Це найдовший інструмент світу, занесений до Книги рекордів Гіннеса. Його довжина від 3 до 8 метрів. Звук чутно на відстані 10 кілометрів. У давні часи гуцули використовували її як сигнальний і комунікаційний інструмент. Гудіння трембіти сповіщало про початок і кінець робочого дня, народження дитини, смерть, наближення ворогів. Воно повідомляло про вихід отари в гори, початок роботи плотогонів.

Прослухавши теоретичний матеріал, діти розділилися на команди, кожна з яких отримала конверт із завданням: скласти пазли із зображенням трьох перлин Закарпаття і розповісти цікаву інформацію про них. Також дітям було запропоновано розповісти, які місцини під час подорожей Україною їх вразили найбільше і чому. Віртуальна мандрівка Закарпаттям вийшла дуже цікавою. Діти вкотре переконалися, що найкращий край – той, де ти народився і виріс!

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру (ЗОЕНЦ) з Інститутом еколого-релігійних студій (IERS) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (NABU).

https://www.facebook.com/2390986357628129/posts/5075630502497021/

Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Ганна Андрусь, керівниця гуртків ЗОЕНЦ

Інформаційна служба IERS 

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».