ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Чому важливо не порушувати гармонію природи, яку встановив Творець?

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Кожного разу похід на природу залишає певний відбиток у нашому мисленні і торкається емоцій. Особливо запам’ятовуються візити до лісу у дитячому віці. Саме тоді формуються основи екологічної поведінки людини. Тож так важливо запрошувати дітей у гості до лісу. Це середовище для безкінечного дослідження юними природолюбами усього, що трапляється на шляху. А ліс справді наповнений дивовижними речами, які можна дуже цікаво інтерпретувати. Це працівники національного природного парку «Синевир»  робили під час чергового еколого-освітнього заходу, у якому взяли участь діти села Вільшана, що у Хустському районі Закарпатської області.

Захід був побудований таким чином, щоб діти зрозуміли важливі процеси, пов’язані з лісом. Особливий акцент ставився на взаємопов’язаність компонентів природи. Мова йде про те, що природа гармонійно створена Творцем і нічого зайвого у ній немає, але усі її компоненти взаємозалежні. Дуже важливо не порушувати цю гармонію. Чому? Ось, якщо зникнуть комахи, то зникнуть й птахи, якщо не буде достатньо рослинності, то це смертельно позначиться та травоїдних тваринах, якщо зрубати всі дерева на якійсь великій ділянці, то численні види залишаться без дому, яким для них є ліс…

Наскільки у природі все пов’язано дітям не лише розповіли. Для засвоєння знань працівники національного природного парку «Синевир»  запропонували вправи. Під час однієї з них молодь стала в круг, а кожен учасник грав роль якогось компонента природи (дерева, тварини, гриби, лишайники, ґрунти і т. ін.). Відтак діти брали клубок з ниткою і кидали його один одному, демонструючи таким чином взаємопов’язаність у природі. Наступним етапом вправи стало засвоєння знань про загрози, які може зазнавати довкілля. Деякі учасники, перебуваючи у ролі певного компонента природи, по черзі відпускали нитку. Це стало демонстрацією порушення екологічної системи у випадку, якщо з неї зникають  живі чи неживі елементи.

Даний освітній захід мав за мету привернути увагу молоді до питань збереження природи, залучити до глибшого осмислення сучасних екологічних проблем, виховати відповідальне ставлення до створіння, дане Богом на благо, а не для руйнації.

Учасники  заходу отримали у подарунок розмальовку «Як робить Мар’яночка?». Видання містить не лише якісні зображення для розмальовування, але й повчальні коротенькі тексти про те, що ми можемо зробити корисного для природи.

Захід відбувся в рамках проекту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій та НПП “Синевир” у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABUBundesverband, NABUInternational) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (AuswärtigesAmt, AA_Kultur).
#CivilSocietyCooperation

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».