ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Поєднуємо відпочинок із вивченням біорізноманіття

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Говорячи про щоденний стрес, спричинений багатьма чинниками сучасного життя (ковід, війна), ми здебільшого маємо на увазі дорослих людей. А втім, діти сприймають усе, що відбувається, значно гостріше. І емоції від пережитого залишаються у їхній пам’яті довше.
Відпочинок – це запорука гарного настрою, самопочуття і душевної рівноваги, найкраща можливість відновити сили, поліпшити здоров’я. Досягнути цього можна при вмілому поєднанні «уроків в природі», пізнання її таємниць із можливістю спілкування з ровесниками.
Спільні подорожі, екскурсії об’єднують людей. За таких обставин легко знайти друзів, однодумців, з якими цікаво і корисно можна проводити час.
Для наших маленьких громадян, які вимушено покинули свої домівки, та для вихованців ЗОЕНЦ 7 квітня в рамках Дня Здоров’я було проведено екскурсію до лікувально-оздоровчого закладу „Малятко”.
Дітки мали можливість поспілкуватися з великими та шляхетними тваринами, що є одними з найдавніших супутників людини – граціозними конями. Крім коней, малюки ознайомились з іншими мешканцями тваринного комплексу, а саме: стрункими козами, кучерявими баранчиками, боязкими зайчиками, чубатими курками, голосистими гусами та милими качечками.
Засновниця кінного двору пані Оксана розповіла про особливості утримання тварин, догляду за ними та харчування. Найбільше захоплення серед свійських тварин у дітлахів викликали коні. За словами пані Оксани, коні люблять моркву, яблука, цукор та сухарики. Привезеними смаколиками дітлахи із радістю пригощали скакунів. Деяких дітей не можливо було «відтягнути» від струнких коників.

Приємно відмітити, що працівниками комплексу було надано психологічну підтримку дітлахам методом іпотерапії (їзда верхи). Дві години у відкритому кінному манежі в компанії інструктора пані Оксани і 8-річної кобили на ім’я Арніка пролетіли блискавично. Діти каталися верхи, слухали цікаві розповіді про коней. Також маленькі переселенці відвідали фізіологічний кабінет, в якому отримали кваліфіковану допомогу і фізіотерапевтичні процедури.
Крім того, юні природолюби спостерігали за весняними явищами в природі: набубнявінням бруньок на деревах і кущах, цвітінням весняних квітів, появою мурашок та інших комах на корі дерева, прислухались до голосів птахів, звернули увагу на яскравість і силу промінчиків весняного сонця, блакить неба. Спостерігаючи за птахами, пригадали, які з них осілі і зимували поблизу нас, а які щойно повернулися з вирію або ж на їх появу ми очікуємо з дня на день.
На завершення екскурсії діти із захватом грали у екологічно-розважальну гру „Повітря – Вода – Земля”, демонструючи чудове знання тваринного світу і середовищ, у яких відповідно мешкають ті чи інші тварини.
«Чудовий день видався. Навіть погода сприяла нам», – коментуючи екскурсію, усміхались дітки.
Таким чином, відпочинок поєднався з отриманням позитивних емоцій, нових вражень та цікавої інформації! Чисте повітря, цікаве та різноманітне дозвілля пішло на користь усім. Адже контакт з природою відновлює запас життєвих сил і дарує бадьорість духу!
Оксана Кремінь, завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ.
Захід проведено у рамках співпраці Інституту еколого-релігійних студій (IERS) (керівник Олександр Бокотей) зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».