Воркшоп з виготовлення ящиків для кажанів у с. Забрідь, Великоберезнянського району

10
668

7 грудня 2020 року відбувся воркшоп із майстер-класом воркшоп з виготовлення ящиків для кажанів в рамках реалізації проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій в партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation (Бельгія), (менеджер Іван Тимофеєв).

Захід відбувся для учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Забрідь (Головна – Забрідська ЗОШ І-ІІ ступенів (sch.in.ua),
https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fzabridzosh.uz.sch.in.ua%2F%3Ffbclid%3DIwAR2NOSTy0ABmkyj47slLQqM0JvVrKrPDV19vVIGorZDdC3S )

Воркшоп вступним словом розпочала вчителька біології Марта Михайлець, після чого продовжила Неля Коваль, науковий співробітник НПП Ужанський (Трилатеральний біосферний резерват Східних Карпат).

Під час промови, учням було задано декілька питань щодо кажанів, щоб дізнатись про що саме вони знають. Хтось із учнів трохи знав про рукокрилих, а хтось взагалі про них нічого не відав.

Тому, працівники Інституту еколого-релігійних студій детально проінформували учнів щодо кажанів  та продемонстрували відео, в якому було показано їх види, які проживають у регіоні та той позитивний вплив, який вони здійснюють на локальні екосистеми, а також почули про заходи, які можна використовувати з метою захисту цих створінь.

Після перегляду відео, від учнів було задано багато різних питань на які, вони всі отримали відповіді. Взагалом велась активна дискусія щодо рукокрилих… Після підсумування всього почутого й побаченого, Михайло Біланич (ІЕРС) показав учням майстер-клас, як правильно виготовляти ящик для кажанів. Після теоретичної частини, діти мали змогу також попрактикуватись (бажаючих було багато).

На виготовлений ящик символічно намалювали кажана.

Після виготовлення ящика, Марта Михайлець розказала учням про корисні переваги екоторб над поліетиленовими пакетами, і переконала учнів у виборі екологічно чистого продукта.

Далі всі дружно взялись до розмальовки таких екоторб на тематику рукокрилих, після чого на згадку було зроблено багато спільних фото.

Після проведення воркшопу кожен учень отримав значок на якому зображений кажан, а також солодощі.

Воркшоп відбувся за участі представників українських НУО, екоактивістів, представників релігійних спільнот та з дотриманням усіх вимог соціальної дистанції з наявністю масок та дезинфікуючого засобу.

Метою даного заходу є просвітництво підростаючого покоління до відповідального ставлення до Божого Творіння – Природи!

 

 

Інформаційна пресс-служба ІЕРС

 

10 comments

Leave a reply