З Турботою про птахів: допомога хатнім сичам

Сови, мабуть, найбільш таємничі й загадкові птахи. Нічний спосіб життя, «кмітливий» погляд, безшумний політ, лякаючий голос – усе це не перестають вражати людську уяву.

У багатьох казках і легендах сови виступають радниками, посланцями і носіями дивовижних знань.З усього різноманіття сов Закарпаття, частіше спостерігаються хатні сичі. Ці сови не уникають сусідства з людьми, активні у вечірніх сутінках та на світанку, часто полюють вдень.

Восени родини цих кумедних сов розпадаються, і молоді сичі мандрують у пошуках нових гніздових територій.

По вечорах на території волонтерського центру чути голос хатнього сича. Очевидно, молодий сичик намагається знайти безпечне місце для гнізда.

Це спонукало волонтерів провести 9 вересня майстер-клас “Виготовлення гніздової хатки для хатнього сича”.

Під час зайняття змайстрували гніздову трубу, яка перешкоджає проникненню куниці у гніздо (наявність 2-х вхідних отворів розташованих по різні боки стінок).

Присутніх ознайомили з совами Закарпаття, з методиками досліджень та охорони хатнього сича.

Захід проведено за участі дітей внутрішньо-переселених осіб у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Александр Бокотей) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: