ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

З турботою про птахів: із серії «Будні волонтерського центру»

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Експерт Інституту еколого-релігійних студій (який діє за підтримки NABU), водночас волонтер громадського центру «Кожен може допомогти» Леонід Покритюк продовжує ділитися з нами досвідом щоденної праці в центрі. Він розповідає, що оскільки з початку року «птахом року 2022» Українським товариством охорони птахів обрано ластівку міську Delichon urbica.

Екоактивісти громадського центру «Кожен може допомогти» на своїх заняттях знайомили дітей з ластівками. З дітьми внутрішньо переміщених осіб часто проводили різні заняття: «Аплікація ластівки міської» і «Виговлення гнізд міської ластівки з глини», де розповідали, як відрізняться птахи ззовні та які біотопи вони обирають для полювання та гніздування. Під час цих заходів був виготовлений та встановлений «пташиний готель».

Але прийшла осінь, що змусила комахоїдних ластівок відлетіти в теплі краї. Якийсь час пташиний готель пустував, а тепер його почали відвідувати польові горобці (Passer montanus). Горобці домові (Passer domesticus) та польові часто відбирають гнізда у ластівок. Проте для зимівлі в такій будівлі мало місця для утеплення. Для зручності пернатим запропонували просторі штучні домівки «синичники».


Волонтери громадського центру разом з Леонідом Покритюком ознайомили, як відрізняти різні види горобців, розповіли про їхній життєвий цикл та біологічні особливості. Також наповнили насінням годівниці та замонтували хатки для польових горобців. Далі очікується «заквартирування» пернатих новоселів.


Орнітолог Леонід дуже радіє, коли може у співпраці з іншими волонтерами і партнерами допомагати птахам та іншим маленьким створінням, які є важливою частиною живої природи.

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».