З турботою про птахів: з серії “Будні волонтерського центру”


Експерт Інституту еколого-релігійних студій (який діє за підтримки NABU), водночас волонтер громадського центру “Кожен може допомогти” Леонід Покритюк продовжує ділитися з нами досвідом щоденної праці в центрі. Він розповідає, що оскільки з початку року “птахом року 2022” Українським товариством охорони птахів обрано ластівку міську Delichon urbica.


Екоактивісти громадського центру “Кожен може допомогти” на своїх заняттях знайомили дітей з
ластівками. З дітьми внутрішньо переміщених осіб часто проводили різні заняття: “Аплікація ластівки міської “ де знайомили як відрізняться птахи ззовні та які біотопи обирають для полювання та гніздування, а також “Виговлення гнізд міської ластівки з глини” де знайомили з екологічними особливостями ластівок та як розрізняються їхні гнізда та ін. Був виготовлений та встановлений “пташиний готель”.

Але прийшла осінь, що змусила комахоїдних ластівок відлетіти в теплі краї. Якийсь час пташиний готель пустував,
а тепер його почали відвідувати польові горобці (Passer montanus). Горобці домові (Passer domesticus)  та польові часто відбирають гнізда у ластівок.
Проте, для зимівлі, в такій будівлі мало місця для утеплення. Для зручності пернатим запропонували просторі штучні домівки “синичники”.
Волонтери громадського центру разом з Леонідом Покритюком ознайомили як відрізняти різні види горобців, розповіли про їхній життєвий цикл та біологічні особливості. Наповнили насінням годівниці та замонтували хатки для польових горобців. Далі очікується “заквартирування” пернатих новоселів.

Орнітолог – Леонід – дуже радіє, коли може у співпраці з іншими волонтерами та партнерами допомагати птахам та іншим маленьким створінням, які є важливою частиною живої природи.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: