ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Жителі Закарпаття потерпають від стихійних сміттєзвалищ

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Купи сміття стали звичним краєвидом для гірських сіл України. Лише на Закарпатті сотні стихійних сміттєзвалищ. І тільки з десяток діючих полігонів – та й ті заповнені. Як вирішити питання відходів?

Село Криворівня, на Івано-Франківщині – культурна столиця Гуцульщини. На відео з квадрокоптера видно вершини Ігрець, Копилаш, Писаний Камінь, а ще … гори несанкціонованого сміття.

А це вже Львівщина. Село Підгоро́дище. Ситуація не краща.

Міжгірський район Закарпаття – улюблене місце відпочинку туристів. Однак і тут гори потопають у смітті.

За цією чарівністю ховається урочище Западня. Поблизу села – річка Міжгірського району, Закарпатської області.

Гірські масиви захаращують через відсутність сміттєвих полігонів. А ті, що є – давно вичерпали ресурс і потребують рекультивації. Звалище Міжгірського району переповнене відходами. Масштаби полігону вражають: гори непотребу сягають 10 м.

Віталій Цімбота, Міжгірський селищиний голова:

Немає території на котрій можна розміщати додатково якийсь інший об’єм твердих побутових відходів. Так, в нас по санітарних нормах не можна взагалі зробити інший полігон твердих побутових і ми змушені користуватися тільки цим.

Сміття забруднює дорогу та гірський струмок. Туди його скидають сільські жителі.

Василь Слика, Директор КП “Чисте Міжгір’я”:

Оце сміття і це, – це буквально за чотири тижні. Це мабуть ті громадяни, які не хочуть платити за вивезення сміття, і от вони його нам тут викидають. Поставити знаки “викидання сміття заборонено”, поставити відеокамеру – і будемо штрафувати.

Більша частина селян відмовляється укладати договір з компанією з вивезення відходів.

Тимофій Чепара, житель села Запереділля:

Сюди скидають усі. Що можемо – палимо, та й усе. Але не в річку кидаємо, а збоку. Ріка як прийде велика – та тоді забере, понесе.

Аби вирішити питання побутових відходів, потрібно побудувати сміттєпереробний завод. Міжгірський селищний голова каже: вже створили проект. Завод планують розмістити у Полянській ОТГ, в сусідньому Свалявському районі. Визначена територія, розроблений план роботи. Бракує лише коштів.

Віталій Цімбота, Міжгірський селищиний голова:

Цей вид діяльності приносить інвесторам кошти, але у нашому випадку все залежить від державного рівня, від підходів – тому, що самостійно залучити ми сюди інвестора не можемо.

На сьогодні в Україні є лише чотири сміттєспалювальні заводи: у Києві, Дніпрі, Харкові та окупованому Севастополі. Але працює лише столичний завод “Енергія”. Ще є єдиний сміттєпереробний завод у Рівному, але й він працює лише частково. А створення нових підприємств – залишається в далекій перспективі.

Джерело: https://podrobnosti.ua/2354253-zhitel-zakarpattja-poterpajut-vd-stihjnih-smttzvalisch.html?fbclid=IwAR0sVhzN5niqTHUFZW6_Uuu-ebprTbYcVzc4ZKfPhchDuye_4c4Q6QfFwUw

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».