ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Знищення тропічних лісів впливає на клімат

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Екосистема незайманих тропічних лісів Африки та Амазонії з кожним роком все гірше справляється з уловлюванням і перероблюванням атмосферного вуглецю. До такого висновку прийшла міжнародна група вчених з майже 100 організацій, яка протягом 30 років спостерігала за станом дерев у лісах цих регіонів.

У ході спостережень вчені досліджували 300 тис. дерев в 565 лісових масивах. Як зазначають фахівці, до негативних явищ призвела головним чином загибель дерев, викликана підвищенням температури, засухами, пожежами і прямим впливом людини. За словами вчених, за останні десятиліття площа незайманих лісів Африки і Амазонії скоротилася на 19%, при цьому світова емісія двоокису вуглецю зросла на 46%. Як наслідок, вироблені людиною викиди з кожним роком поглинаються все гірше: якщо в 1990-х роках ліси зазначених регіонів поглинули з атмосфери 17% вуглекислого газу, то в 2010-х – тільки 6%.

Варто зазначити, що в процесі розкладання тропічної біомаси численні бактерії і гриби самі виробляють вуглекислий газ. Тропічні дерева його активно поглинають, оскільки вуглець, який знаходиться в газі потрібен їм в якості «будівельного матеріалу» – для зростання. Загибель дерев призводить до того, що ліси перестають справлятися з очищенням атмосфери від діоксиду вуглецю і, більш того, самі стають її джерелом, відзначають вчені.

«У роботі показано, що пік поглинання вуглецю незайманими тропічними лісами припав на 1990-ті роки. Наше моделювання свідчить про зниження ролі Африки як поглинача вуглецю в довгостроковій перспективі. Тим часом поглинальні властивості Амазонії продовжать стрімко слабшати. За нашими прогнозами, цей регіон сам стане джерелом вуглекислого газу в середині 2030-х років», – заявив доктор Ваннес Хубау – керівник дослідження з Королівського музею Центральної Африки в Бельгії.

Оскільки оновлений прогноз є найбільш песимістичними з усіх, які були зроблені раніше, автори дослідження вважають, що необхідно провести глобальну переоцінку вуглецевих квот і розрахункових показників викидів двоокису вуглецю.

«Безпосередня загроза тропічним лісам – збезлісення, вирубка і пожежі. Необхідні термінові заходи», – підкреслює професор географічного факультету Університету Лідса Саймон Льюїс – один з авторів дослідження.

Джерело:  https://ecoburougcc.org.ua/index.php/ekolohichni-novyny/5069-znyshchennia-tropichnykh-lisiv-vplyvaie-na-klimat

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».